Making of: Black Land

Takto pred týždňom som sa vrátila z môjho dva a pol mesačného pobytu v Ázii. Možnosť stráviť (takmer) ničím nerušená 60 dní v ateliéri a robiť si čo chcem, je fantastická vec sama o sebe. Som naozaj veľmi rada, že to bolo práve v Shenzhene, a že som mala príležitosť toto mesto a jeho obyvatelov, plus priľahlý Hong Kong spoznať lepšie. Po dlhej dobe som pracovala priamo s hlinou (nie technikou liatia do formy ako posledné roky). Používala som hlavne základnú techniku stavnia so šúlcov, ktoré mi istým spôsobom pripomínalo prácu 3D tlačiarne. Tak ako tlačiareň ukladá jednotlivé vrstvy jednu na druhú, tak som ja vrstvila šúlec za šúlcom :). A došlo aj na moje amatérske hrnčiarstvo, ktoré ale napodiv prinieslo niekoľko výsledkov. Väčšiu časť prác tam vytvorených sa mi podarilo dopraviť domov a dúfam, že reinštalácia výstavy nastane v dohľadnej dobe. Nižšie, pohľad do zákulisia (ospravedlňujem sa za kvalitu obrázkov):

/

Just one week ago I came back from my two and a half long stay in Asia. Possibility to work on my own in the huge studio, undisturbed (almost) by anything is wonderful and very rare. I am honestly really happy, that all this happens to me in the city of Shenzhen, and that I had an opportunity to know this place and its inhabitants. Nearby city of Hong Kong was just a bonus. After a long time period, I worked once again directly with clay hand building (avoiding a slip casting method to plaster molds, so typical for me during the last years) and I really enjoyed this messy work. Basic coiling method which I primarily used during my stay, remains me of 3D printer work in some way. As 3D printer machine built surface of objects layer by layer, so did I with my clay coils one by one:). And I even used my tiny skills on pottery wheel and finally produced some pieces by this technique as well! The greater part of my Chinese exhibition was successfully delivered home and I am looking forward to reinstall the show in Bratislava. Bellow couple of (sorry for pure quality) pictures from backstage of my studio in China:

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

First days

Piaty deň môjho pobytu v Da Wang, tu je malý výber z toho, čo som zatiaľ videla a zažila:

1. výhľad z môjho balkóna – príroda je tu krásna a monumentálna  2.motýľ ktorý sa topil v kaluži po búrke, ale podarilo sa mi ho vytiahnuť 3. 4. a 5.  psíkovia čo sa potulujú okolo každý deň 6. niekto ma ponúkol kúskom Manga a Dragon fruit – náhodou sa ovocie celkom farebne hodilo k mojim doplnkom,-) 7. ateliér, kde pracujem celkom sama (!!!):-( 8. Sculpture Gallery tu v areáli 9. Naidee Changmohs 10. Rest area a v pozadí objekt o Michala Kušíka, ktorý tu bol myslím ako jediný slovák niekoľko rokov dozadu

balcony butterfly dog1 dog2

labi dragon food

STUDIO gallery

naidee changmohs
garden
tree

 

Heading to unknown

Od tejto nedele až do polovice septembra sa budem nachádzať v Číne na artist-in-residence v Shenzhene :)! Viac príspevkov o mojej ceste a o tom čo sa bude diať, už čoskoro na tomto blogu a hádam ešte viac na mojom čerstvom profile na Instagrame tu. Zatiaľ pozrite, čo majú nové si.li. Je toho celkom dosť: klik.

/

From this Sunday till mid September, I’m gonna stay in Shenzhen – China,  for artist-in-residence program. More info about my trip and all around, will appear here and at my fresh Insta profile as well, soon. Meanwhile, check out new si.li. stuff and wish me good luck!

 

maplogo blog

 

Moja rezidencia je uskutočnená vďaka podpore Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

My residency is supported by the Ministry of Culture of the Slovak Republic.