Matematika

Väčšiu verziu soĺničky a koreničky Home pripravujem už dlhšie (rozumej, neviem sa k tomu dokopať). Tento víkend som konečne postavila model (na obrázku vpravo). A napadlo mi, že pripravím v tejto súvislosti malú súťaž. Kto prvý napíše správnu odpoveď (alebo odpoveď najbližšiu tej správnej) do komentáru na tento blogový príspevok, vyhrá prvé dva odliatky z tohto nového produktu. Takže, tu je úloha:

Na obrázku vpravo je model novej soľničky ktorý má rozmery V118 x Š48 x H63mm. V strede je model pôvodnej soľničky a úplne vľavo odliatok z nej vytvorený (áno, výpalom sa porcelán až tak radikálne zmenší/zmrští). Táto porcelánová soľnička má rozmery V75 x Š27 x H33mm. Otázka znie: aký bude objem novej soľničky, ak prepodkladáme, že hrúbka črepu je 4mm?

No, som zvedavá či sa niekomu vôbec bude chcieť rátať ,-).
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

15 thoughts on “Matematika

  1. Objem novej solnicky bude vacsi ako objem povodnej solnicky (keramickej), aj jej modelu, ale mensi ako model novy ;) Dostatocne som to zamotala?

  2. Ahoj, ahoj :) Objem kvádra s rozmerom 110x40x55 (rozmery po odčítaní hrúbky steny porcelánu) je 242000 mm³ = 24,2cl. Nemusí to však hneď byť aj rozmer novej soľničky, pretože je tam ešte objem “striešky” a zároveň na pôvodnej soľničke dole vidím výrez , takže ak sa nachádza aj na novej soľničke, to zas z objemu uberá …takže ktovie, ktovie :)

  3. Jeej ďakujem za všetky komentáre a snahu, myslím že už to tu môžeme uzavrieť! Teraz vás poprosím už len o trpezlivosť – forma je už v procese výroby. A objem prvého odliatku z nej bude zmeraný empiricky (mám na to váhu, takže presnosť by mala byť zaručená:). Budem informovať!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *